Terminale do kart płatniczych - Ubezpieczenia

Arkadiusz Kamiński — Pośrednictwo Ubezpieczeniowo–Finansowe
Przejdź do treści

Terminale do kart płatniczych

Terminale
Witam wszystkich zainteresowanych
akceptacją kart płatniczych
w punktach handlowo-usługowych.
Podstawową korzyścią wynikającą ze współpracy z Centrum Rozliczeń Elktronicznych Polskie ePłatności jest możliwość akceptowania kart płatniczych, co może przyczynić się do wzrostu obrotów przedsiębiorstwa, które przyjmując tego typu płatności uznawane jest za bardziej przyjazne dla klienta. Liczba takich punktów stale rośnie i obejmuje niemalże wszystkie możliwe rodzaje działalności handlowej, produkcyjnej czy usługowej.
Karty płatnicze stają się coraz popularniejsze i bardziej dostępne, rośnie więc liczba klientów ceniących sobie wygodę związaną z płaceniem "plastikowym pieniądzem", dzięki czemu zaoszczędzają czas, jaki straciliby w poszukiwaniu bankomatu. Mając do wyboru pomiędzy punktami handlowymi oferującymi te same produkty – często wybierają ten, w którym akceptowane są karty płatnicze.
Wprowadzenie bezgotówkowej formy rozliczeń pozwali Państwu na ograniczenie ryzyka związanego z odprowadzaniem gotówki z utargów do banku. Im mniej w kasie gotówki, tym rzadziej trzeba ją konwojować do banku. Mniejsza ilość rozliczeń gotówkowych sprawia, że w przypadku ewentualnego włamania lub napadu zmniejsza się skala strat związanych z utratą gotówki. Mniejsze jest również ryzyko związane z ewentualnym przyjęciem fałszywych pieniędzy.
Dla bezpieczeństwa akceptantów w funkcjonujących terminalach wdrożono technologię EMV (karty z chipem) dla wszystkich kart VISA i MasterCard oraz innych urządzeń działającym w technologii NFC (zegarki, breloki, itp.). W ramach umowy PeP udostępnia Państwu nowoczesny sprzęt, w którym transmisja danych o transakcjach może następować przez szerokie spektrum łączy, w zależności od możliwości technicznych danej lokalizacji, a są to:
  • GPRS (poprzez karty SIM Polkomtel, T-Mobile, Orange),
  • stałe łącze (IP) DSL (Internet),
  • WiFi,
  • Bluetooth.
  
Obecnie oferowane są:
  • terminale stacjonarne Verifone, Ingenico, PAX,
  • terminale bezprzewodowe przenośne, działające w oparciu o łączność poprzez sieć GSM oraz mobilne PAX,
  • czytniki kart wbudowanych w kasy fiskalne (Zintegrowane Systemy Kasowe),
  • zewnętrzne PIN-Pad'y obsługujące karty zbliżeniowe Verifone, Ingenico,
  • Kasoterminal iPOS duet czyli terminal płatniczy i urządzenie fiskalne on-line w jednym.
Arkadiusz Kamiński
Pośrednictwo Ubezpieczeniowo-Finansowe
tel.: (+48) 694-49-49-53
Ul. Jagiellońska 30C/9, 80-367 Gdańsk.
Wróć do spisu treści